Sepetim
0 ürün(ler) -

Doğru Hukuk Yayınları
Smart | Elektronik | Uzman | Hukuk Hizmetleri

Hakkımızda

Neden Hukuk Yayıncılığı

Doğru Hukuk Yayınları, 1994 yılında kurulmuş, sermaye piyasası ve finans hukuku alanında uzmanlığı ile tanınan Doğru Hukuk Bürosunun yayın kuruluşu olarak kurulmuştur.

İyi bir hukuk bürosunda üretilen bilgi, hem teorik eserleri, hem de mahkeme içtihatları ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının uygulamalarını harmanlar ve disiplinler arası çözümleri kapsar. Ancak belirli bir hukuki olaya ilişkin üretilen bu bilgi yayınlanmadığı durumda arşivlerde eskimeye ve tozlanmaya mahkûm kalır.

Üretilen kaliteli hukuki bilginin ihtiyacı olan herkese ulaştırılmasının gerektiği ve fayda sağlayacağı düşüncesiyle Doğru Hukuk Yayınlarını kurduk.

Neden Elektronik Hukuk Yayıncılığı

Kaliteli hukuki bilginin basılı eser olarak yayımlanması da başka bir sorunu beraber getirir: Üretildiği an istediği kadar kaliteli olsun hukuki bilgi, günümüzde çok kısa bir zaman diliminde kaçınılmaz olarak eskimektedir. Dolayısıyla çok değerli bir basılı hukuk kitabı bir süre sonra neresi hala geçerli/doğru, neresi eski/yanlış bilgi içerdiği belli olmayan birer saatli bombaya dönüşür. Çok değerli hukuk eserleri bir süre sonra kütüphanelerin tozlu raflarına terk edilir ve içindeki değerli bilgiler ve eserin yazarı olan değerli hukukçuların isimleri bir sonraki nesillere aktarılmaz.

Öte yandan günümüzde mevzuatta çok sık yapılan köklü değişiklikler ve mevzuatların git gide daha fazla tebliğ, genelge, ilke kararı gibi alt mevzuatlarla şekillendirilmesi hak ve yükümlülüklerin takibini ve hukuk hizmeti verilmesini önemli ölçüde zorlaştırmıştır.

Bu şekildeki zaman, emek, para ve yetişmiş insan gücü israfına bir çözüm bulunması gerektiği düşüncesi, bizi kaliteli hukuki bilgiyi sürekli güncel tutacak ve ihtiyaç sahiplerine ihtiyaç duydukları her yer ve her zamanda sunacak bir elektronik hukuk yayıncılığı arayışına yöneltti.

Böylece Smart Elektronik Kitap veya kısaca seBook olarak adlandırdığımız elektronik hukuk yayıncılığı projesini yaklaşık dört yıl önce başlattık.

Amacımız bir hukuk alanındaki uzmanı tarafından derlenmiş kanun, tebliğ, yönetmelik, yargı ve uygulama kararlarından oluşan tüm mevzuatı ve bu mevzuatı açıklayan alanın en önde uzmanları tarafından yazılmış bir hukuk kitabının birer elektronik kitap formatında bir araya getirilmesi; ilişkili tüm verilerin kolayca ulaşmayı sağlayacak şekilde birbirleriyle irtibatlandırılması ve bu şekilde hazırlanan elektronik kitap formatına getirilmiş dinamik bilginin mobil cihazlar üzerinden okuyuculara ulaştırılması ve sürekli olarak güncellenmesiydi.

Oldukça uzun süren, özveri gerektiren bir çalışma sonrasında hayali kurulan özelliklerin tümüne, sahip, android ve ios mobil cihazlar (telefon ve tablet) üzerinde çalışan seBook uygulamamızı (Patent başvurusu devam etmektedir) nihayet okuyucularımıza sunma gururunu yaşıyoruz.

Sürekli Güncellenen Dünyadaki İlk Hukuk Kitabı: seBook

seBook uygulaması hukuk yayıncılığı ve hizmetinde bir devrim yaratacak.

Doğru Hukuk Yayınları tarafından seBook uygulaması üzerinden yayınlanacak elektronik hukuk kitapları Sürekli Güncellenen Dünyadaki İlk Elektronik Hukuk Kitabı olma özelliğine sahip olacak.

Abonelik sistemi ile çalışacak seBook uygulaması ile okuyucularımız abonelik süreleri boyunca ilgili mevzuattaki değişiklikler ve buna bağlı olarak kitapta yapılan güncellemeleri alabilecek ve böylece Dünya’da ilk kez her an güncel hukuk kitap ve mevzuatına sahip olma ayrıcalığına sahip olacaklar.

İnternete kapalıyken de okunabilen elektronik hukuk kitapları, okuyucularımız internet ortamına girdiğinde güncellenecek.

Okuyucularımız; sürekli güncellenen on binlerce sayfadan oluşan bu işlenmiş zengin içeriğe işte, evde, toplantıda, mahkemede duruşmada veya duruşma beklerken ya da arabada, uçakta, teknede seyahat ederken kolayca ulaşılabilme imkanına sahip olacaktır.

SoruYorum uygulaması ile İnteraktif Hukuk Kitabı

Okuyucularımız seBook SoruYorum uygulaması ile yazarlarımıza soru sorabilecek ve sorularının yanıtlarını kitap üzerinden okuyabilecekler.

İnter aktif özelliği sayesinde Dorğu yayınlanan her seKitap, tüm sorulara cevap veren bir platform haline gelecek.

Amaçlarımız ve Hedeflerimiz

Doğru Hukuk Yayınları’ nın amacı, kaliteli, güvenilir hukuk hizmetini teknoloji ve yayıncılıkla birleştirmek suretiyle günümüzün karmaşık hukuki bilgisini mümkün olduğu kadar kolay ve net anlaşılabilir ve en hızlı ulaşılabilir bir şekilde okuyucularına sunmak; bilginin karmaşıklığından doğabilecek hatalar ile zaman ve mali kayıpları asgariye indirilmesinde okuyucularına fayda sağlamaktır.

Doğru Hukuk Yayınları, yayınlayacağı her mevzuat veya kitap ile o hukuk alanındaki karmaşıklığı azaltma, okuyucularına hukuki bilgiye mümkün olduğu kadar hızlı, daha kolay ve hatasız ulaşmasında net fayda sağlamayı kendisine misyon edinmiştir.

Amacımız mevzuatın sürekli değişmesi ve/veya karmaşıklığı ya da belirli bir alandaki deneyimsizlik sebebiyle belirli alanlarda iş almak ve hukuk hizmeti vermekte zorlanan genç veya kıdemli tüm avukatların, çalıştıkları veya sahip oldukları şirketlerin ve kendilerinin tabi olduğu yükümlülük ve işlem prosedürlerini izlemekte zorlanan şirket yöneticileri, mali müşavir, denetçilerin en yakın yardımcısı olmaktır.

Doğru Hukuk Yayınları alanının en önde gelen, uygulama deneyimine sahip uzman hukukçular ile birlikte çalışacak ve onların kaptanlığında her alanda kılavuz kitap ve mevzuat yayınlayacaktır.

seBook uygulaması ile her daim güncel, kaliteli, hukuku kolaylaştıran ve yaşayan hukuk kitapları ve mevzuatlarını okuyucu ile buluşturma sözünü veriyoruz.

seBook uygulaması sayesinde avukatlar, hukuk öğrencileri, akademisyenler, profesyoneller, mali müşavirler, denetçiler ve hukuki bilgiye ihtiyaç duyan herkes ihtiyaç duydukları kaliteli, güvenilir, güncel ve kolay anlaşılır hukuki bilgiye her an, her yerde ve en hızlı şekilde mobil cihazları ile ulaşma imkânına sahip olacaklardır.”